baner MDŚJ 2017

Artykuły

Wyniki turniejów

Zakończyły się rozgrywki I i II Ligi Seniorów.

W zakończonych dzisiaj rozgrywkach I Ligi Seniorów zwyciążyła drużyna Wieży POMOT Pęgów, zdobywając jednocześnie awans do Ekstraligi Seniorów. Trzecie miejsce zajęla drużyna Wiszni Małej. Gratulujemy zawodnikom, działaczom i kibicom klubów. Z I ligi spada niestety drużyna WKS Kopernik.

Serwis turniejowy I Ligi

Równolegle, w Szklarskiej Porębie trwały rozgrywki II Ligi Seniorów, w których utrzymała się drużyna KSz Polinii Wrocław, natomiast do III Ligi spadły drużyny WIeży Pegów II i UKS Debiut Przedwojów.

Serwis turniejowy II Ligi

MDŚJ w szachach klasycznych, Żarów, 23-24.09.2017.


Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych, Żarów 23-24.09.2017.
Serwisy turniejowe:

D-9 dziewczęta do 9 lat (2008 i młodsze) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5145/,

C-9 chłopcy do 9 lat (2008 i młodsi) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5150/,

D-11 dziewczęta do 11 lat (2006 i młodsze) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5146/,

C-11 chłopcy do 11 lat (2006 i młodsi) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5151/,

D-13 dziewczęta do 13 lat (2004 i młodsze) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5147/,

C-13 chłopcy do 13 lat (2004 i młodsi) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5152/,

D-15 dziewczęta do 15 lat (2002 i młodsze) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5148/,

C-15 chłopcy do 15 lat (2002 i młodsi) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5153/,

D-17 dziewczęta do 17 lat (2000 i młodsze) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5149/,

C-17 chłopcy do 17 lat (2000 i młodsi) - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5154/.

Czytaj więcej: MDŚJ w szachach klasycznych, Żarów, 23-24.09.2017.

Mistrzostwa Makroregionalne Młodzików (DS-LB)

Wyniki końcowe Mistrzostw Makroregionalnych Młodzików (DS-LB) rozegranych w Kudowie Zdrój. Medaliści: 

Dziewczęta

1. Julia Salamon (KSz Polonia Wrocław), 2. Wiktoria Janikowska (KSz Jelonka Jelenia Góra), 3. Lena Rau (KS AZS Wratislavia)

Chłopcy

1. Błażej Grot (KSz Polonia Wrocław), 2. Michał Demski (KSz Polonia Wrocław), 3. Kacper Karp (KSz Jelonka Jelenia Góra)

Czytaj więcej: Mistrzostwa Makroregionalne Młodzików (DS-LB)

59 Ogólnopolski Masowy Turniej Szachowy o "ZŁOTĄ WIEŻĘ" - Finał Centralny 2017

Wyniki końcowe

 

 
M-ceNrNazwa drużynyRankingDuże punktyPkt.Sz.1Sz.2Sz.3
1 1 LKSz GCKiP Czarna 2112 13.0 27.5 6.0 7.0 7.5
2 3 LKS CHROBRY Gniezno 2013 13.0 25.0 5.5 8.0 6.5
3 4 LKSz GCKiP II Czarna 1991 13.0 24.5 6.5 5.5 4.5
4 2 MUKS STOCZEK 45 Białystok 2066 13.0 23.0 4.5 5.5 7.0
5 5 LZS VICTORIA Chróścice 1969 12.0 21.5 6.5 4.5 5.0
6 7 LKS NADNARWIANKA Pułtusk 1849 12.0 18.5 6.5 6.5 1.0
7 8 GLKS GONIEC Żarów 1813 10.0 20.5 4.5 4.0 6.0
8 6 LUKS TOMASOVIA Tomaszów Lubelski 1890 8.0 16.0 3.0 4.0 4.5
9 9 UKS GIECEK Radków 1604 5.0 12.5 4.5 2.5 4.5
10 11 KLIM UKSz GAMBIT Starachowice 1556 5.0 12.0 3.5 3.0 3.0
11 10 MLKS OSTRÓDZIANKA Ostróda 1565 3.0 10.0 3.0 2.5 3.5
12 12 GKSz HETMAN Pilzno 1312 1.0 5.0 0.0 1.0 1.0

XI Międzypowiatowe Mistrzostwa Szachowe Przemków'2017, 24.05.2017

Szkoły Podstawowe - klasy 1-3

Wyniki - runda 7  
M-ceTytułNazwisko ImięRankingKlubPkt.MBch.Bch.Prog.Wins
1 II Grzebieniowski, Michał 1800 SP nr 2 Głogów 6.5 21.00 29.00 26.0 6
2 II Róg, Bartlomiej 1800 SP Chocianów 6.5 19.50 28.50 26.0 6
3 V Kałuża, Dominik 1200 SP Chocianów 5.0 21.50 30.50 20.0 5
4 V Mydłowski, Aleksander 1200 SP nr 2 Przemków 4.0 22.00 31.00 18.0 4
5 V Suchecki, Michał 1200 ZS Wiechlice 4.0 20.00 28.00 19.0 4
6 V Chomiak, Mateusz 1200 ZS Wiechlice 4.0 20.00 28.00 18.0 4
7   Piotrowski, Dominik 1000 SP Chocianów 4.0 18.50 26.50 17.0 4
8   Ciasnota, Bronisław 1000 ZS Wiechlice 4.0 15.50 23.00 14.0 4
9   Drewniak, Tomasz 1000 SP nr 1 Przemków 4.0 13.00 21.00 15.0 4
10   Lach, Antoni 1000 SP nr 1 Przemków 3.0 19.00 28.50 15.0 2
11   Chorościn, Michał 1000 SP Jędrzychów 3.0 16.00 21.50 12.0 2
12   Karmelita, Sebastian 1000 ZS Wiechlice 3.0 15.50 22.00 14.0 3
13   Jakubowska, Aleksandra 1000 SP nr 1 Przemków 3.0 14.50 22.50 8.0 2
14   Jaskuła, Szymon 1000 SP Jędrzychów 3.0 14.50 21.00 10.0 2
15   Bobela, Maciej 1000 SP nr 1 Polkowice 2.0 13.00 21.00 8.0 1
16   Bębenek, Michalina 1000 ZS Wiechlice 2.0 12.50 18.00 6.0 1
17   Frątczak, Miłosz 1000 ZS-P Radwanice 2.0 12.00 17.50 6.0 1

Szkoły Podstawowe - klasy 4-6

Wyniki - runda 7  
M-ceTytułNazwisko ImięRankingKlubPkt.MBch.Bch.Prog.Wins
1 III Tarawski, Adrian 1600 SP nr 1 Przemków 7.0 21.50 28.00 28.0 7
2 IV Janik, Albert 1400 SP Jędrzychów 6.0 21.00 30.50 25.0 6
3 IV Dźwigaj, Michał 1400 SP nr 1 Przemków 5.0 18.50 27.50 21.0 5
4 IV Marciniak, Michał 1400 SP nr 1 Przemków 5.0 18.50 27.50 19.0 5
5 IV Wojtanowski, Michał 1400 SP nr 10 Lubin 5.0 17.00 25.50 18.0 5
6   Walczyszyn, Szymon 1000 SP nr 1 Polkowice 4.5 17.50 27.50 19.5 3
7   Pardoła, Filip 1000 SP Grębocice 4.0 23.00 33.00 19.0 4
8 V Zielonka, Katarzyna 1100 SP nr 1 Przemków 4.0 20.50 28.50 17.0 4
9   Milnikiel, Maksymilian 1000 SP nr 1 Polkowice 4.0 20.00 27.50 18.0 4
10 V Rapkowska, Małgorzata 1100 SP nr 1 Przemków 4.0 19.00 26.50 18.0 4
11   Pachurka, Maciej 1000 ZS Wiechlice 4.0 18.50 26.00 16.0 4
12   Kasprzak, Kamil 1000 SP Grębocice 4.0 17.50 25.50 15.0 4
13   Pardoła, Kacper 1000 SP Grębocice 4.0 17.00 22.50 15.0 4
14   Walczyszyn, Dawid 1000 SP nr 1 Polkowice 4.0 14.50 21.00 12.0 4
15 V Peter, Szymon 1200 SP Chocianów 3.5 21.00 31.00 18.5 3
16 V Grygorczyk, Kamil 1200 SP nr 1 Przemków 3.0 21.00 28.50 16.0 3
17   Janikowski, Jędrzej 1000 SP nr 2 Przemków 3.0 17.50 24.00 12.0 3
18   Habura, Dawid 1000 SP nr 1 Przemków 3.0 16.50 23.00 10.0 2
19   Sulima, Tomasz 1000 SP Jędrzychów 3.0 16.50 22.00 14.0 3
20   Grygorowicz, Jakub 1000 SP Jędrzychów 3.0 15.00 21.50 9.0 3
21   Kowalewski, Kamil 1000 ZS Wiechlice 3.0 15.00 21.50 8.0 2
22   Kałapus, Jakub 1000 ZS-P Radwanice 3.0 11.50 16.00 7.0 3
23   Jaskuła, Michał 1000 SP Jędrzychów 2.0 17.00 23.50 12.0 2
24   Sieledczyk, Jakub 1000 ZS-P Radwanice 2.0 16.50 21.00 8.0 1
25   Przygodzki, Seweryn 1000 SP Grębocice 2.0 12.50 17.00 8.0 1
26   Suchodolski, Aleksander 1000 ZS-P Radwanice 2.0 12.50 17.00 6.0 1
27   Waliszewska, Blanka 1000 ZS-P Radwanice 1.0 10.00 18.00 3.0 0

Gimnazjum

Wyniki - runda 7  
M-ceTytułNazwisko ImięRankingKlubPkt.MBch.Bch.Prog.Wins
1 III Weryszko, Mariusz 1600 Gimnazjum Przecław 6.5 21.00 28.00 27.5 6
2   Bodak, Bartosz 1000 Gimnazjum Przecław 5.5 21.00 30.50 21.5 5
3 IV Muszyńska, Małgorzata 1250 PG Przemków 5.0 23.50 34.00 23.0 5
4   Ciaskowska, Aleksandra 1000 ZS Wiechlice 5.0 21.00 29.00 23.0 5
5   Łukowiak, Damian 1000 Gimnazjum nr 1 Polkowice 5.0 20.50 28.00 19.0 5
6   Maj, Paweł 1000 ZS Wiechlice 5.0 19.50 27.00 21.0 4
7   Janus, Damian 1000 PG Przemków 5.0 17.50 24.50 17.0 5
8   Pawełko, Adam 1000 Gimnazjum nr 1 Polkowice 5.0 15.50 22.00 15.0 4
9 V Szeremeta, Adrian 1200 ZS Wiechlice 4.0 23.50 32.00 21.0 4
10   Zgrzebnicki, Adrian 1000 Gimnazjum nr 1 Polkowice 4.0 21.50 29.50 16.0 4
11   Bykowy, Michał 1000 Gimnazjum Przecław 4.0 21.00 30.50 19.0 4
12 V Stambulski, Kacper 1200 ZS Wiechlice 4.0 20.50 28.50 18.0 4
13 V Kozłowski, Radosław 1200 PG Przemków 4.0 18.50 26.50 15.0 4
14   Bloch, Sebastian 1000 Gimnazjum nr 1 Polkowice 4.0 17.50 22.50 16.0 4
15   Dąbrowska, Natalia 1000 Gimnazjum nr 1 Polkowice 4.0 16.00 23.00 15.0 4
16   Hołowko, Jakub 1000 Gimnazjum Przecław 3.5 17.00 23.00 16.5 3
17   Więckiewicz, Bartosz 1000 PG Przemków 3.5 16.50 22.50 14.5 3
18   Wiśniewski, Adrian 1000 Gimnazjum nr 1 Polkowice 3.0 18.50 27.00 14.0 3
19   Jachołkowski, Krzysztof 1000 Gimnazjum Przecław 3.0 18.00 25.00 13.0 3
20   Szumska, Wiktoria 1000 Gimnazjum nr 1 Polkowice 3.0 16.00 23.00 12.0 3
21   Lekhchine, Omar 1000 PG Przemków 3.0 15.00 21.50 10.0 3
22   Masternak, Hubert 1000 PG Przemków 3.0 14.50 21.00 11.0 2
23   Głogowski, Jakub 1000 PG Przemków 3.0 14.50 20.50 9.0 2
24   Habura, Natalia 1000 PG Przemków 3.0 12.50 18.00 9.0 3
25   Wiązek, Adam 1000 PG Przemków 2.5 13.00 18.50 7.5 1
26   Popek, Hubert 1000 PG Przemków 2.5 12.50 18.50 7.5 2
27   Przybylski, Bartłomiej 1000 PG Przemków 2.0 17.00 24.00 11.0 2
28   Pluta, Adrian 1000 Gimnazjum nr 1 Polkowice 2.0 13.00 19.00 5.0 1
29   Łojewski, Dawid 1000 PG Przemków 2.0 13.00 17.50 10.0 2
30   Kazimierczak, Mateusz 1000 Gimnazjum nr 1 Polkowice 2.0 12.00 19.50 6.0 1
31   Bielawski, Kacper 1000 Gimnazjum nr 1 Polkowice 1.0 13.50 19.50 5.0 1

Open

Wyniki - runda 9  
M-ceTytułNazwisko ImięR. FIDERankingKlubPkt.S.B.vs+
1 I+ Dryja, Szymon R 1639 2100 LO Przemków 8.0 28.00 9;1;3;4;5;6;7;8;
2 III Zapolski, Piotr 0 1600 Wiechlice 7.0 21.00 7;8;9;1;3;5;6;
3 I Stępiński, Stanisław R 1757 2000 Przemków 6.0 15.00 8;9;1;5;6;7;
4 III Teler, Krystian 0 1600 LO Przemków 5.0 10.00 6;7;8;9;1;
5 IV Mazur, Michał 0 1400 LO Przemków 4.0 6.00 6;7;8;9;
6   Róg, Stanisław 0 1000 Chocianów 3.0 3.00 7;8;9;
7 V Lewandowski, Damian 0 1200 LO Przemków 2.0 1.00 7;8;
8   Piech, Patrycja 0 1000 LO Przemków 1.0 0.00 7;
9   Nogal, Dawid 0 1000 LO Przemków 0.0 0.00

III Dolnośląska Liga Juniorów 2017 - wyniki

W niedzielę zakończyły się rozgrywki Dolnośląskiej Ligi Juniorów sezonu 2017, odbywające się tym razem w "Nowej Królowej Karkonoszy" w Karpaczu w dniach 21-23 kwietnia 2017. Organizatorem zawodów był Klub Szachowy Jelonka Jelenia Góra wspólnie z Dolnośląskim Związkiem Szachowym.

W zawodach udział wzięło 16 drużyn klubowych, z których najlepszymi okazały się:

1. MDK Fabryczna Polonia Wrocław III

2. MUKS MDK Śródmieście Wrocław II

3. UKS EL-TUR SP3 Bogatynia

Gratulujemy najlepszym a wszystkim dziekujemy za liczny udział.

Pełne wyniki znajdują się w serwisie turniejowym-> http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_1524/

 

Dolnośląski finał szachów drużynowych LZS "Złota Wieża"

Wyniki - runda 9  
M-ceNrNazwa drużynyDuże punktyPkt.vs+Sz.1Sz.2
1 3 Wieża Pęgów 17.0 31.0 8;1;2;10;4;5;6;7; 8.5 8.0
2 7 GLKS Goniec Żarów 16.0 26.5 4;5;6;10;8;9;1;2; 6.5 6.5
3 9 UKS GIECEK Radków 13.0 24.5 2;4;6;8;10;1; 5.0 5.5
4 8 LZS Parnas Oława 12.0 23.5 4;5;6;10;1;2; 6.5 5.5
5 5 UKS Debiut Przedwojów 12.0 20.5 6;9;1;2;4;10; 3.5 4.5
6 2 LZS MDK Miedziany Skoczek Lubin 8.0 16.5 1;10;4;6; 3.5 3.0
7 1 LZS Mewa Goliszów 6.0 13.5 10;4;6; 3.5 2.5
8 6 LZS Lwówek Śląski 4.0 12.5 10;4; 5.0 4.5
9 10 LZS Wieża Środa Śląska 2.0 8.5 4; 2.5 4.0
10 4 LZS Zgorzelec 0.0 2.0   0.5 1.0

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław