Komunikaty - sprawy młodzieżowe

Komunikaty - sprawy młodzieżowe

Sebnitz 2016

Tradycyjnie, na zaproszenie Saksońskiego Związku Szachowego, do Sebnitz pojedzie reprezentacja Dolnego Śląska, by wziąć udział w XVI Otwartych Mistrzostwach Dzieci do lat 8 w szachach w dniach 09.10. - 15.10.2016.

Komunikat: http://www.jugendschachbund-sachsen.de/images/stories/spielbetrieb/IEMU8/2016/aus_U8-2016.pdf

 

Dolny Śląsk reprezentować mają:

- Wiktoria Śmietańska (KSz Polonia Wrocław), Aleksandra Pastuszka (KS AZS Wratislavia) - medalistki Mistrzostw Polski do lat 8,

- Tymon Jaworski (KSz Polonia Wrocław) - najlepszy chłopiec z Dolnego Ślaska w Mistrzostwach Polski do lat 8,

- Kacper Karp (KSz Jelonka Jelenia Góra) - najlepsze dziecko (dziewczynka lub chłopiec) z Dolnego Ślaska z Grupy Smerfów Memoriału Błaszczaka,

- Tatiana Rybka (UKS GIECEK Radków) - najlepsza dziewczynka do lat 8 (ur. 2008 lub młodsza) z Mistrzostw Dolnego Ślaska Juniorów (Żarów 17-18.09.2016) z grupy dziewcząt do lat 9,

- Błażej Grot (KSz Polonia Wrocław) - najlepszy chłopiec do lat 8 (ur. 2008 lub młodszy) z Mistrzostw Dolnego Ślaska Juniorów (Żarów 17-18.09.2016) z grupy chłopców do lat 9.

 

Kierownikiem ekipy dolnośląskiej został Michał Grot, zaś trenerem - Piotr Klukiewicz.

 

Wiceprezes DZSzach ds. młodzieżowych

Robert Korpalski

Kurs doszkalający dla nauczycieli projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole” we Wrocławiu - 18 - 19 czerwca 2016

Kurs doszkalający dla nauczycieli 

projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”

we Wrocławiu - 18 - 19 czerwca 2016

 

1. Cel:  Podniesienie kwalifikacji nauczycieli przeszkolonych w ramach programu "Edukacja przez Szachy w Szkole"  (kurs 72 h lub 60 h).

            Wymiana doświadczeń wynikających z prowadzenia zajęć szachowych w szkołach

               2. Miejsce: Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej. ul. Reja 3, 50-354 Wrocław

               3. Uczestnictwo –  bezpłatne. Po zgłoszeniu na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Tel. 606 812 885 w terminie do 15.06.2016

               4. Harmonogram:

18.06.2016  9:00 – przywitanie, 9:05 – pierwszy blok zaję, 11:20 – przerwa, 11:30 – drugi blok zajęć

13:45 – przerwa obiadowa

14:15 – trzeci blok zajęć, 15:45 – zakończenie pierwszego dnia

19.06.2016

9:00 –  czwarty blok zajęć, 11:15 – przerwa, 11:30 – piaty blok zajęć

13:45 – przerwa obiadowa

14:15 – szósty blok zajęć, 15:45 – zakończenie i wręczenie certyfikatów

 

Igrzyska Szkolne w szachach

Polski Związek Szachowy w dniach 18-25 października w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Drzonkowie organizuje Igrzyska Szkolne w Szachach.   Informujemy, że z uwagi na możliwość przyjęcia większej liczby zawodników na Igrzyska przyjmujemy kandydatury dodatkowych chętnych osób – zawodników biorących udział w rozgrywkach Mistrzostw Polski Juniorów w grupach wiekowych do 8, 10 i 12 lat. Zgłoszenia prosimy wysyłać do 11 października. O przyjęciu decyduje dostępność wolnych miejsc oraz kolejność zgłoszeń.

Informacja na stronie PZSzach - http://www.pzszach.org.pl/index.php?idm2=39&idn=2651

Lista - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_4722/index.html?l=pl

XV Otwarte Mistrzostwa Dzieci do lat 8 w Sebnitz, 18-24.10.2015

Tradycyjnie, na zaproszenie Saksońskiego Związku Szachowego, do Sebnitz pojedzie reprezentacja Dolnego Śląska, by wziąć udział w XV Otwartych Mistrzostwach Dzieci do lat 8 w szachach w dniach 18-24.10.2015.

Komunikat (po polsku): http://www.jugendschachbund-sachsen.de/images/stories/spielbetrieb/Ausschreibungen/2015/aus_U8-2015-polnisch.pdf

Dolny Śląsk reprezentować będą: Magdalena Pawicka (MDK Fabryczna Polonia Wrocław), Olga Kraszewska (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), Jagoda Romejko (KSz Jelonka Jelenia Góra), Karol Doskocz (KS AZS Politechnika Wrocław), Błażej Grot (MDK Fabryczna Polonia Wrocław), Kacper Karp (KSz Jelonka Jelenia Góra). Kierownikiem ekipy jest Pan Michał Grot, a trenerem Pan Piotr Klukiewicz.

Lista startowa - http://www.jugendschachbund-sachsen.de/index.php/iem-u8-2015/vorlaeufige-teilnehmerliste

Wiceprezes ds. młodzieżowych - Robert Korpalski.

Załączniki:
Dostęp do URL (http://www.jugendschachbund-sachsen.de/images/stories/spielbetrieb/Ausschreibungen/2015/aus_U8-2015-polnisch.pdf)http://www.jugendschachbund-sachsen.de/images/stories/spielbetrieb/Ausschreibung[Komunikat XV Otwartych Mistrzostw Dzieci do lat 8 w Sebnitz, 18-24.10.2015]138 kB

Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec do lat 8 - Sebnitz

Tradycyjnie, w ramach wymiany z Saksońskim Związkiem Szachowym, Dolnoślązacy startują w Sebnitz, w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec do lat 8. Zawodnikami opiekuje się Olga Lisowska - Wiceprezes DZSZACH d/s Młodzieżowych.

Wyniki -> http://www.jugendschachbund-sachsen.de/index.php/iem-u8-2013/tabelle

Pl.

Name

Verein / Ort

Land

DWZ

Pkt.

Buchh

BuSumm

1.

 

Tymon Ochedzan

KTSz-W Kalisz

POL

1400

8

54.5

445

2.

 

Ole Zeuner

Schachzwerge Magdeburg

GER

1272

7.5

55

428

3.

 

Laurin Haufe

BSG Grün-Weiß Leipzig e. V.

GER

1254

7

53.5

439

6.

 

Michal Strugarek

MUKS MDK Sródmiescie Wroclaw

POL

1260

6

52.5

421

10.

 

Martyna Jedrzejko

WKSz GANT HETMAN

POL

1260

6

50

407

11.

 

Antonia Ziegenfuß

SV Breitenworbis

GER

1191

6

47

411.5

14.

 

Anna Krzyzosiak

KS AZS Politechnika Wroclawska

POL

1120

6

42.5

390.5

15.

 

Dobromila Szewc

MKS Rokita Brzeg Dolny

POL

1120

6

41

385

18.

 

Filip Nowak

Polonia Wroclaw

POL

1120

5.5

44

417.5

20.

 

Marta Krzyzosiak

KS AZS Politechnika Wroclawska

POL

1120

5.5

43.5

401

25.

 

Mikolaj Wieczorek

ARKAMA Swiat Szachów Wroclaw

POL

1120

5

44

380.5

Forum najnowsze posty

    • MPJBIS 2017
    • przez Marek Ścisły
    • 14 godzin 7 minut temu

Logowanie

Facebook

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław