Topic-icon Pytanie 3 Liga

Więcej
4 miesiąc 2 tygodni temu #2249

WOK Wałbrzych 0,5:4,5 Śródmieście
Radków 4:1 Szachmat Syców

A jak zagrali inni?

Ostatnio zmieniany: 4 miesiąc 2 tygodni temu przez Wiesław Janocha.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 miesiąc 1 tydzień temu #2244

Pojawił się temat ilości oddanych walkowerów oraz deski kobiecej. Te dwa tematy chyba się zazębiają, bo coś czuję, że liczba walkowerów może się zwiększyć, a już na 100% jakość partii na ostatnich szachownicach drastycznie spadnie. Nie mówiąc już o powrocie, do czasów kiedy kobietę traktowało się jako osobę niepełnosprawną umysłowo :).

Wiesław Janocha napisał: Ja tradycyjnie jestem zwolennikiem grania dwóch partii dziennie.
Ich zaletą są: niższe koszty i ... pięć niedziel wolnych więcej. ;-)

Myślę, że te dwie zalety nie równoważą tego, że partie są dużo lepszej jakości, ciekawsze i ogólnie jest dużo więcej szachów. W tym temacie jestem jednak bardziej postępowy od Pana Wiesława. Wg mnie to najlepsza zmiana jaką DZSzach wprowadził. Nazwałbym to dobra zmiana :D.

Damian Baliński

Więcej
5 miesiąc 1 tydzień temu #2243

Ja tradycyjnie jestem zwolennikiem grania dwóch partii dziennie.
Ich zaletą są: niższe koszty i ... pięć niedziel wolnych więcej. ;-)
Jednak z uwagi na plan rund 3. ligi seniorów w nowym sezonie, który można już znaleźć na chessarbitrze, wydaje mi się, że nie ma takiego tematu.

• PawelKowalczyk
  • PawelKowalczyk Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Złoty forowicz
  • Cogito Ergo Sum
Więcej
5 miesiąc 2 tygodni temu #2242

Haha, taki był zamysł i główny argument, kiedy wspólnie proponowaliśmy aby tak było, ale coś czuję, że w związku z wprowadzeniem przepisu o obowiązkowej szachownicy kobiecej w przyszłym roku będzie to konieczne bo na 6 desce (bądź 5 jeśli zostanie to zamienione) będą się regularnie pojawiać walkowery :)

Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce!

Więcej
5 miesiąc 2 tygodni temu #2240

PawelKowalczyk napisał: Wróćcie do formuły 2 meczów na jednym wyjeździe i nie będzie wam tak bardzo kolidować z terminami.

Wtedy Kopernik oddałby dwa walkowery:). Osobiście jednak wolę pojedyncze rundy, dwie partie w ciągu dnia to jakaś męczarnia:)

• PawelKowalczyk
  • PawelKowalczyk Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Złoty forowicz
  • Cogito Ergo Sum
Więcej
5 miesiąc 2 tygodni temu #2239

Wróćcie do formuły 2 meczów na jednym wyjeździe i nie będzie wam tak bardzo kolidować z terminami.

Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce!

Więcej
5 miesiąc 2 tygodni temu #2238

Jak dla mnie, to jeśli kapitan drużyny o godzinie 9.50 nie wie, czy jego zawodnik dotrze na 10 to albo taka osoba nie powinna być kapitanem albo ma do czynienia z nieodpowiedzialnym zawodnikiem. Tak czy inaczej nie powinien to być argument w dyskusji na temat walkowerów meczowych. Fakty są takie, jak napisał Łukasz, że walkowerów było mnóstwo, a jest mniej.

Dziwię się dyskusji na temat przełożenia meczu. Nie chcieli lub nie mogli przełożyć, to nie przełożyli, mieli prawo. Koniec tematu. Jeśli ktoś ma ochotę, to może prowadzić nieoficjalny ranking drużyn, które zgadzają się na przekładanie lub nie. Tylko po co. Przyszedł mi do głowy taki pomysł, aby na odprawie kapitanów, każdy kapitan mógł wskazać jeden termin, gdzie przeciwnicy musieliby się zgodzić na przełożenie meczu, ale biorąc pod uwagę ilość rund w sezonie i imprez kolidujących, to terminy ustalone na odprawie kapitanów powinny być niemal "święte".
Wszyscy znają terminy od września i próba przełożenia meczu dzień przed, czy nawet tydzień przed (jeśli powodem nie jest epidemia lub inne masowe problemy o charakterze losowym) powinna być traktowane jako nieuprzejme zawracanie głowy. Szanujmy się wzajemnie.

The following user(s) said Thank You: Marek Ścisły

Więcej
5 miesiąc 2 tygodni temu #2237

Odnośnie przepisu o walkowerach :
1. Ilość oddanych walkowerów indywidualnych w poszczególnych sezonach
2012/2013 - 28 :lol:
2013/2014 - 12
2014/2015 (pierwszy z nowym przepisem) - 5
2015/2016 -6 ( z czego 5 Mewa Goliszów)
Oddawanie walkowerów przestało mieć jakikolwiek sens i mamy więcej grania w szachy. Mniejsze zagrożenie, że zawodnik straci szansę na normę bo ktoś nie przyjdzie itd. Oczywiście nie twierdzę, że ilość walkowerów zmniejszyła się tylko dzięki wprowadzeniu tego przepisu, ale na pewno ma on na to wpływ.
2. Przepis jest w regulaminie trzeci sezon i pierwszy raz miał wpływ na wynik meczu.
3. Wiadomo że przepis rodzi pewne problemy, ale każdy miał ich świadomość wprowadzając go. Skoro mimo to zdecydowano się na ten krok, to znaczy że temat walkowerów był naprawdę poważny w świadomości zarządu i kapitanów drużyn. Zresztą wystarczy przeczytać dyskusję o tym na forum sprzed 3 lat żeby się przekonać .
4. Prywatnie mam stosunek neutralny do tego przepisu i jestem gotowy do dyskusji na jego temat. Ale oficjalnych opinii kapitanów/przedstawicieli drużyn, że należy go zmienić póki co nie słyszałem.

Więcej
5 miesiąc 2 tygodni temu #2236

Jeśli udział trzech podstawowych zawodników w turnieju rangi mistrzostw Polski

Przestałem czytać...

Mecze trzeba przekładać z wyprzedzeniem a nie czekać na ostatnią chwilę a później mieć pretensje, że przeciwnicy nie poszli na rękę.

Więcej
5 miesiąc 2 tygodni temu #2235

Aleksander Kumala napisał: A szkoda, bo to byłoby najlepszym rozwiązaniem..

Niekoniecznie. Jak wynika z uzasadnienia sędziego, inne kluby też musiały dostosowac się do AMP i Ligi. Zapewne włożyły w to jakiś wysiłek organizacyjny, sportowy, czy tym podobne. Dlaczego inni mieli by miec lepiej?

M.Ścisły

Marek Ścisły

Forum najnowsze posty

• MPJBIS 2017
    • przez Marek Ścisły
    • 14 godzin 7 minut temu

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław