Topic-icon 3 Liga

Więcej
3 miesiąc 4 dni temu #2216

Panie Wiesławie,
doskonale Pan wie, iż nie ma to nic wspólnego organizacją. Gdybyśmy wiedzieli, iż tak się stanie to przecież kapitan wpisałby wszystkich deskę wyżej i ściągnęlibyśmy rezerwowego. Niestety nie wszystkie rzeczy da się przewidzieć.

Dodatkowo proponuję posprawdzać wyniki bowiem Śródmieście oddawało także walkowery na 1,2,3 desce, czasem po dwa w jednym meczu.
pozdrawiam
Artur Czyż

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 miesiąc 4 dni temu #2215

Kopernik - rekord nie do pobicia. BYE na wszystkich.. :(

Marek Ścisły
Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 4 dni temu przez Marek Ścisły.

Więcej
3 miesiąc 4 dni temu #2214

Maciej Stelmaszuk napisał: Łukasz, no to jest jakiś argument. Do tej pory myślałem, że 50% + 1 jest tylko po to by mecz miał sens, ale przepis o walkowerach zmienił dużo... (mecz mogę wygrać sam)

Panowie, opinie że można wygrać w pojedynkę lub dwójkę wydają się mocno przesadzone. ;-)
Nie wydaje mi się, żeby mecz mogła wygrać drużyna, która do meczu nie może przystąpić (czyli jedna lub dwie osoby).

A odnosząc się do meczu w Oleśnicy, zaskoczyło mnie, że tak dobrze zorganizowany klub jak Polonia oddaje walkowera na ... pierwszej szachownicy.
Śródmieście oddaje walkowery na szachownicy piątej. :-(

Więcej
3 miesiąc 4 dni temu #2213

5-0 jako wynik meczu, ale jakie są wyniki na poszczególnych deskach? Czy jest to:
a)
-:+
+:-

czy:
b)
-:+
1:0

Łukasz, no to jest jakiś argument. Do tej pory myślałem, że 50% + 1 jest tylko po to by mecz miał sens, ale przepis o walkowerach zmienił dużo... (mecz mogę wygrać sam)

Więcej
3 miesiąc 5 dni temu #2212

Choćby takie Maciek, żebyś nie przyjechał na mecz w 1 lub 2 osoby i nie wygrał go na tej zasadzie co Oleśnica wczoraj

Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 5 dni temu przez Łukasz Butkiewicz.

Więcej
3 miesiąc 5 dni temu #2211

Maciej Stelmaszuk napisał: Z ciekawostek: Jaki byłby wynik meczu Polonia - Oleśnica, gdyby żaden z zawodników Oleśnicy nie wykonał posunięcia?

W tym przypadku również 5-0 dla Pogoni. Jest 5 osób gotowych do gry, a że wszystkie z nich mogły zapomnieć przygotowania debiutowego i próbowały sobie przypomnieć przez ponad 90 minut, no to trudno ---> ale jednak przystąpiły do pojedynku.

Maciej Stelmaszuk napisał: I drugie pytanie: Jakie jest praktyczne uzasadnienie przepisu, że musi być 3 zawodników gotowych do gry żeby rozpocząć mecz, skoro przypadek Polonii pokazał, że nawet 4 gotowych do gry nie daje gwarancji, że drużyna może wygrać mecz...

Pewnie zmieniając przepis, że walkowera "powinno się" oddawać na ostatniej desce, zapomniano o tym przepisie dotyczącym co najmniej 3 zawodników. Można go dostosować, że 3 osoby z 3 pierwszych desek muszą być obecne. Z drugiej jednak strony, liczysz na to, że ta osoba na pierwszej desce jednak przybędzie w ciągu tych 30 minut, to po co reszta ma tracić czas? Chociaż gdyby wymusić, że muszą to być osoby z 3 pierwszych desek, to Polonia pewnie przesunęłaby skład i oddała walkowera na ostatniej desce, co mogłoby uratować im jakiś punkt, a może trzy. Hmm...jest tutaj "pole do popisu" i kreatywności. Czy trzeba coś tutaj zmieniać czy nie, chętnie posłucham wypowiedzi innych osób. Obecnie mam ambiwalentny stosunek.

Pozdrawiam

Damian Baliński

Więcej
3 miesiąc 5 dni temu #2210

Z ciekawostek: Jaki byłby wynik meczu Polonia - Oleśnica, gdyby żaden z zawodników Oleśnicy nie wykonał posunięcia?

I drugie pytanie: Jakie jest praktyczne uzasadnienie przepisu, że musi być 3 zawodników gotowych do gry żeby rozpocząć mecz, skoro przypadek Polonii pokazał, że nawet 4 gotowych do gry nie daje gwarancji, że drużyna może wygrać mecz...

Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 5 dni temu przez Maciej Stelmaszuk.

Więcej
3 miesiąc 2 tygodni temu #2208

Dlaczego 1 z 12? Każdy chciałby zagrać baraż.

Więcej
3 miesiąc 2 tygodni temu #2207

Proponuję baraż rozegrać pomiędzy 1 a 12 drużyną.

Więcej
3 miesiąc 2 tygodni temu #2205

Łukasz Butkiewicz napisał: eśli chodzi o dość pośpieszną decyzję PZSzach wprowadzającą powyższy przepis w środku sezonu, zostanie ona przez nas oprotestowana do Komisji Rewizyjnej PZSzach. Jeżeli nie przyniesie to rezultatu, to będzie konieczne rozegranie barażu o awans.

I jakie są efekty protestu?
Jak miałby wyglądać baraż?

Marek Ścisły

Forum najnowsze posty

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław