Polanica 2017 Baner

Topic-icon Pytanie 3 Liga

Więcej
9 miesiąc 4 tygodni temu #2135

Taka ciekawa pozycja powstała w jednej z dzisiejszych partii:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 miesiąc 4 tygodni temu #2134

Musimy zadawać jakieś wygodniejsze pytania wiecie. Np jaka jutro będzie pogoda, od której otwarty jest dworzec PKP?

Więcej
9 miesiąc 4 tygodni temu #2133

Jakaś odpowiedź w obu kwestiach??? Nie zamiatajmy tematu pod dywan. Dlaczego wynik meczu Kopernika z WOK Wałbrzych został zmieniony? Czy jeśli zawodnik z 2 deski był nieuprawniony do gry nie powinno był walkowera na jego desce (tak jak pierwotnie było wpisane) a co za tym idzie deski poniżej powinny dostać 0 ? Co z zaległymi partiami?

Więcej
10 miesiąc 12 godzin temu #2132

Maciej Stelmaszuk napisał: A propos tego ostatniego, gdzie są partie z meczu WOK Wałbrzych - WKS Kopernik? Muszę zapisywać stan strony, czy tym razem uczciwie przyznacie, że ich nie ma?

Kiedy jakaś odpowiedź w tej kwestii ?

6. Kierownik drużyny gospodarzy zobowiązany jest w terminie dwóch dni roboczych od zakończenia meczu wysłać e-mailem zapisy partii formacie PGN do sędziego głównego. Za niedostarczenie zapisów wszystkich partii z meczu grozi kara [minus] −1 pkt meczowy.

Damian Baliński

Więcej
10 miesiąc 2 dni temu #2131

A propos tego ostatniego, gdzie są partie z meczu WOK Wałbrzych - WKS Kopernik? Muszę zapisywać stan strony, czy tym razem uczciwie przyznacie, że ich nie ma?

Ostatnio zmieniany: 10 miesiąc 2 dni temu przez Maciej Stelmaszuk.

Więcej
10 miesiąc 3 dni temu #2130

A w niedziele wyraźnie było napisane, że rejestracja po uregulowaniu wpłaty. Podważam, działa tak samo jak DZSzach - mocno na odpierdol.

Więcej
10 miesiąc 3 dni temu #2129

Stary zobacz sobie historię zmian na Centralnym Rejestrze. Wyraźnie pisze, że 15.10 Piotr Szumilas został zarejestrowany w klubie WKS Kopernik. Podważasz działalność przewodniczącego KEKiR w Pzszach w tej chwili.

Więcej
10 miesiąc 3 dni temu #2128

Łukasz Butkiewicz napisał: Słowo upomnienie jest chyba dość zrozumiałe. Więc jeżeli pytałeś co ono oznacza to dla mnie było to oczywistą sugestią, że kara powinna być wyższa. Zwłaszcza jak dopisałeś o tym zbieraniu do 10 :cheer: Sorry, widocznie źle zrozumiałem.
Jeśli chodzi o transfer Szumka, został on potwierdzony w CR przed rozpoczęciem ligi co każdy może łatwo sprawdzić. Zarzuty mogą dotyczyć jedynie nieterminowego zgłoszenia składu.

Jasne, że jest zrozumiałe. Tak samo jak otrzymanie czerwonej kartki. A jak Cię zapytam czy można grać po czerwonej kartce to odpowiesz tak, czy nie? Według mnie nie będziesz w stanie odpowiedzieć. Tak samo ja nie wiedziałem czy np można grać po upomnieniu...

Wszyscy widzieliśmy, że Szumek nie był zarejestrowany w klubie WKS Kopernik w dniu meczu. Transfer był tak samo zrealizowany jak De Gea był zawodnikiem Realu Madryt.

Ostatnio zmieniany: 10 miesiąc 3 dni temu przez Maciej Stelmaszuk.

Więcej
10 miesiąc 3 dni temu #2127

wojciech guziewicz napisał: Pkt.5 regulaminu 2 ligi nie poblaza tak jak u nas upomnieniem...Ale tak jak pisałem brak zapisu daje dowolność naszym kolegą którzy rozpatrzaja sprawę...ps.ciekawy jaki sędzia na turnieju indywidualnym dopuścił zawodnika po upływie czasu na zgłoszenia...od 2 rundy!!!!! Ale to DLS to nasze podwórko i będziemy grali jak nam się podoba!? Tak panowie to wyglada. Regulamin nie zawiera też informacji o upomnieniach i dalszych wyciaganych wnioskach więc jest stworzony na potrzebę chwili więc kolegą Maciek pewnie odpowiedzi nie uzyska a szkoda co roku jest jakaś luka w regulaminie dziwne zachowania klubów,sędziego czy wy chlopaki którzy również gracie w szachy a nie tylko jesteście w zarządzie nie jesteście w stanie stworzyć porządnego regulaminu aby nie było takich decyzji z du.y wystrzelonych. Większość z was niestety przyzna mi rację....niestety

Jeśli chodzi o lukę w regulaminie to przyznaję że nie powinno jej być. Nie zwróciłem na to uwagi, na pewno nie było to celowe działanie. Ale też po to 29 sierpnia pojawiła się informacja na stronie, żeby zgłaszać proponowane zmiany do regulaminu. Każdy mógł napisać, czasu było naprawdę dużo żeby to zrobić. Po szkodzie każdy jest mądry...

Ostatnio zmieniany: 10 miesiąc 3 dni temu przez Łukasz Butkiewicz.

Więcej
10 miesiąc 3 dni temu #2126

Maciej Stelmaszuk napisał: Niektórzy za dużo sobie dopowiadają... w momencie pytania o składy nawet przez chwile nie miałem na myśli, że to uderzenie w Kopernik, bo niby skąd miałem wiedzieć. Pytając o upomnienie dla Kopernika również pytałem o to co niesie za sobą już zasądzona kara, w żadnym miejscu nie domagałem się ani kary wyższej, ani w ogóle kary dla Kopernika. Ale skoro mimo wszystko zarząd myśli, że my tu przeciwko Kopernikowi, to może jest coś na rzeczy i Kopernik jest trochę wyżej punktowany w zarządzie niż reszta?! A jak już jesteśmy w temacie Kopernika, to jest to chyba klub, który posiada duże doświadczenie w wykonywaniu transferów, jeden z największych w Polsce... to jak to jest, że przed ligami centralnymi potrafią dopiąć transfer, a na DLS już nie? Jeżeli pytanie jest za trudne, to ja odpowiem: bo w tej lidze nikt na to k...a nie patrzy. W poprzednim sezonie też były takie cyrki... I teraz z jednej strony regulamin mówi o promowaniu ligi w lokalnych mediach, a z drugiej strony można przyjść na mecz i poczuć się jak na All Star Weekend w NBA, w połączeniu z meczem B klasy - każdy w innym klubie, grają niby ze sobą, ale 5 na 3.

"Które to było upomnienie Kopernika w tym sezonie? Pierwsze. " - Sezon trwa jeden dzień...

Słowo upomnienie jest chyba dość zrozumiałe. Więc jeżeli pytałeś co ono oznacza to dla mnie było to oczywistą sugestią, że kara powinna być wyższa. Zwłaszcza jak dopisałeś o tym zbieraniu do 10 :cheer: Sorry, widocznie źle zrozumiałem.
Jeśli chodzi o transfer Szumka, został on potwierdzony w CR przed rozpoczęciem ligi co każdy może łatwo sprawdzić. Zarzuty mogą dotyczyć jedynie nieterminowego zgłoszenia składu.

Forum najnowsze posty

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław