Topic-icon Pytanie 3 Liga

Więcej
8 miesiąc 6 dni temu #2125

wojciech guziewicz napisał: Pkt.5 regulaminu 2 ligi nie poblaza tak jak u nas upomnieniem...Ale tak jak pisałem brak zapisu daje dowolność naszym kolegą którzy rozpatrzaja sprawę...ps.ciekawy jaki sędzia na turnieju indywidualnym dopuścił zawodnika po upływie czasu na zgłoszenia...od 2 rundy!!!!! Ale to DLS to nasze podwórko i będziemy grali jak nam się podoba!? Tak panowie to wyglada. Regulamin nie zawiera też informacji o upomnieniach i dalszych wyciaganych wnioskach więc jest stworzony na potrzebę chwili więc kolegą Maciek pewnie odpowiedzi nie uzyska a szkoda co roku jest jakaś luka w regulaminie dziwne zachowania klubów,sędziego czy wy chlopaki którzy również gracie w szachy a nie tylko jesteście w zarządzie nie jesteście w stanie stworzyć porządnego regulaminu aby nie było takich decyzji z du.y wystrzelonych. Większość z was niestety przyzna mi rację....niestety

Pytanie na czym nam bardziej zależy. Na rozstrzyganiu meczy w sportowej rywalizacji czy bezwzględnym egzekwowaniu przepisów. Może mam złe podejście jako działacz, ale dla mnie zdecydowanie na tej pierwszej sprawie. Karanie klubu jest też często karaniem Bogu ducha winnych zawodników. A z tym że na innych turniejach jest mega restrykcyjnie i tylko u nas wolna amerykanka to bez przesady ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 miesiąc 6 dni temu #2124

Niektórzy za dużo sobie dopowiadają... w momencie pytania o składy nawet przez chwile nie miałem na myśli, że to uderzenie w Kopernik, bo niby skąd miałem wiedzieć. Pytając o upomnienie dla Kopernika również pytałem o to co niesie za sobą już zasądzona kara, w żadnym miejscu nie domagałem się ani kary wyższej, ani w ogóle kary dla Kopernika. Ale skoro mimo wszystko zarząd myśli, że my tu przeciwko Kopernikowi, to może jest coś na rzeczy i Kopernik jest trochę wyżej punktowany w zarządzie niż reszta?! A jak już jesteśmy w temacie Kopernika, to jest to chyba klub, który posiada duże doświadczenie w wykonywaniu transferów, jeden z największych w Polsce... to jak to jest, że przed ligami centralnymi potrafią dopiąć transfer, a na DLS już nie? Jeżeli pytanie jest za trudne, to ja odpowiem: bo w tej lidze nikt na to k...a nie patrzy. W poprzednim sezonie też były takie cyrki... I teraz z jednej strony regulamin mówi o promowaniu ligi w lokalnych mediach, a z drugiej strony można przyjść na mecz i poczuć się jak na All Star Weekend w NBA, w połączeniu z meczem B klasy - każdy w innym klubie, grają niby ze sobą, ale 5 na 3.

"Które to było upomnienie Kopernika w tym sezonie? Pierwsze. " - Sezon trwa jeden dzień...

Więcej
8 miesiąc 6 dni temu #2123

Pkt.5 regulaminu 2 ligi nie poblaza tak jak u nas upomnieniem...Ale tak jak pisałem brak zapisu daje dowolność naszym kolegą którzy rozpatrzaja sprawę...ps.ciekawy jaki sędzia na turnieju indywidualnym dopuścił zawodnika po upływie czasu na zgłoszenia...od 2 rundy!!!!! Ale to DLS to nasze podwórko i będziemy grali jak nam się podoba!? Tak panowie to wyglada. Regulamin nie zawiera też informacji o upomnieniach i dalszych wyciaganych wnioskach więc jest stworzony na potrzebę chwili więc kolegą Maciek pewnie odpowiedzi nie uzyska a szkoda co roku jest jakaś luka w regulaminie dziwne zachowania klubów,sędziego czy wy chlopaki którzy również gracie w szachy a nie tylko jesteście w zarządzie nie jesteście w stanie stworzyć porządnego regulaminu aby nie było takich decyzji z du.y wystrzelonych. Większość z was niestety przyzna mi rację....niestety

Więcej
8 miesiąc 6 dni temu #2122

Które to było upomnienie Kopernika w tym sezonie? Pierwsze. Wiadomo że teraz będą już surowiej traktowani w razie czego. Jakoś jak parę miesięcy temu prawie zlikwidowali Wasz klub i pisałem w tej sprawie do PZszach, żeby Wam pomóc to nie było problemu.

Problem był, że klub został usunięty - i tu się nikt ze Związku nie "popisał". Nie rozumiem tego odbijania piłeczki.
Trzymajcie się zasad a będą Was traktować poważnie.

Więcej
8 miesiąc 1 tydzień temu #2121

Które to było upomnienie Kopernika w tym sezonie? Pierwsze. Wiadomo że teraz będą już surowiej traktowani w razie czego. Jakoś jak parę miesięcy temu prawie zlikwidowali Wasz klub i pisałem w tej sprawie do PZszach, żeby Wam pomóc to nie było problemu. Ale Kopernik coś źle zrobił to od razu ich wywalić z ligi albo -5 pkt dać. Nie chodzi o to że jestem fanem tego klubu, ale mam wrażenie że podejście na forum byłoby zdecydowanie inne gdyby chodziło o inną drużynę.

Ostatnio zmieniany: 8 miesiąc 1 tydzień temu przez Łukasz Butkiewicz.

Więcej
8 miesiąc 1 tydzień temu #2120

"Przypominam że w zeszłym roku były drużyny, które nie potwierdziły prawidłowo zawodników przed 1 rundą." - no to co. Drużyny dostały kary bądź też nie i nie ma tematu. Wyciągnęły wnioski bądź nie. Liczy się tu i teraz. Chcemy żeby było dobrze, a nie mniej ch...

Ja nawet nie pytam o powody takiej decyzji, ale o to co niesie za sobą otrzymanie upomnienia? To można zbierać w nieskończoność, czy po 10 się zeruje na przykład?

Ostatnio zmieniany: 8 miesiąc 1 tydzień temu przez Maciej Stelmaszuk.

Więcej
8 miesiąc 1 tydzień temu #2119

Przypominam że w zeszłym roku były drużyny, które nie potwierdziły prawidłowo zawodników przed 1 rundą. Wtedy też skończyło się na upomnieniu, zamiast walkowerów. Kopernik spóźnił się dobę z wysłaniem zgłoszenia, a 1,5 doby z wysłaniem prawidłowego . Oceniliśmy że póki co upomnienie będzie najrozsądniejszą decyzją. Co do dzisiejszego meczu, sprawy wymagają jeszcze wyjaśnienia. Decyzja będzie znana w tygodniu

Więcej
8 miesiąc 1 tydzień temu #2118

....no jak ja mam traktować ten związek poważnie...upomnienie :woohoo: ...wrocławski zarząd to wrocławskie reguły tworzone na potrzebe chwili, zero konsekwencji panowie albo liga która jest dla poważnych ludzi albo liga 'szmaciana' czy też 'podworkowa' jak kto woli, w zadnej z lig centralnych taki cyrk by nie przeszedł!!! szkoda słów....

Więcej
8 miesiąc 1 tydzień temu #2117

Skąd taki wynik meczu Kopernika?

Ostatnio zmieniany: 8 miesiąc 1 tydzień temu przez Aleksander Kumala.

Więcej
8 miesiąc 1 tydzień temu #2116

Klub WKS Kopernik otrzymuje upomnienie za zgłoszenie składu po terminie.

Co niesie za sobą upomnienie?

Ostatnio zmieniany: 8 miesiąc 1 tydzień temu przez Maciej Stelmaszuk.

Forum najnowsze posty

Logowanie

(C) Dolnośląski Związek Szachowy     ul. Borowska 1-3 50-529 Wrocław